Фондові індекси в США різко обвалилися

6 лютого 2018, 08:46

Провідний американський індекс Dow Jones в понеділок, 5 лютого впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%.

Про це повідомив Reuters.

Протягом дня падіння досягало майже 1600 пунктів.

Більш серйозне зниження відбувалося тільки в розпал фінансової кризи, за підсумками тижня, що завершився 10 жовтня 2008 року: тоді індекс втратив 1874 пункти, згідно з даними порталу MarketWatch.

Відео дня

Слідом за Доу-Джонсом впали й інші американські фондові індекси: індекс S & P втратив 3,8%, а Nasdaq - 3,7%.

Для S & P 500 це виявилося самим серйозним падінням з серпня 2011 року.

Ринок акцій США зазнав суттєвих втрат. Слідом за цим інші фондові індикатори світу також пішли вниз. Так, лондонський FTSE 100 закрився на 1,46% нижче від відкриття в понеділок. Також впали котирування на азіатських фондових ринках.

Серед причин падіння експерти вказують на жорсткість монетарної політики ФРС США, а також "перегрів" американського фондового ринку, який останнім часом показував практично безупинне зростання. Так, в січні Доу-Джонс показував швидке зростання, подолавши протягом місяця рубежі в 25 і 26 тисяч пунктів.

За багатьма оцінками, одним з короткострокових факторів, що спровокували обвал ринку напередодні, стала публікація статистики щодо ринку праці США. Дані виявилися кращими за очікування, зокрема в плані зростання погодинної оплати. Багато гравців і інвестори розцінили ці показники як сигнал до більш швидкого підвищення процентних ставок з боку Федерального резерву США.

Скидання акцій почалося минулого тижня після того, як показники зростання зайнятості в США привели до очікувань зростання облікової ставки.

"Новини економіки зі США виявилися більш оптимістичними, ніж очікувалося, - каже глава фінансової компанії Motley Fool Девід Куо. - Парадоксальним чином корекція ринку була викликана позитивними економічними новинами".

Представник Білого дому сказав в інтерв'ю CNBC, що падіння індексу Доу-Джонса викликає занепокоєння, пише Бі-бі-сі.

"Ми завжди турбуємося, якщо бачимо падіння капіталізації ринку, але ми впевнені в фундаментальних показниках економіки", - заявив чиновник.

Показати ще новини
Радіо NV
X