Мільярдер Жеваго вважає, що ПриватБанк націоналізували абсолютно правильно

17 травня 2019, 13:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Жеваго вважає законною націоналізацію ПриватБанку

Костянтин Жеваго, народний депутат, найбільший акціонер і виконавчий директор Ferrexpo, вважає, що без націоналізації на ПриватБанк чекало б банкрутство. Про це він заявив НВ Бізнес в кулуарах міжнародної інвестиційної конференції «Game of Thrones: final season?», організованій інвесткомпанією Concorde Capital.

Відео дня

«Однозначно це (денаціоналізація, — ред.) ризик для економіки. ПриватБанк абсолютно правильно націоналізували, тут питань немає ніяких, про це говорять всі. Якби його не націоналізували, він би тоді збанкрутував», — сказав Жеваго.

У той же час, виступаючи в ході бізнес-панелі, він негативно оцінив дії НБУ на банківському ринку.

«З 1945 року, після Другої світової війни не було жодної країни в світі, ми перша країна-експериментатор, де сам регулятор закрив 92 банки, що становило мінімум 40% валюти балансу банківської системи, а з урахуванням ПриватБанку і його націоналізації, це 58% , — сказав Жеваго. — чи повинен був закриватися банк Фінанси і Кредит (належав Жеваго, — ред.) — ні, не повинен, на той момент, коли його закрили на коррахунках було 600 млн грн, і якась віжка потрапила під хвіст Гонтаревої або це було політичне рішення… Але таких банків було ще 50, які точно само пережили б кризу».

Сама Валерія Гонтарєва, яка очолювала НБУ в період, про який говорив Жеваго, через месенджер прокоментувала його слова модератору панелі, власнику і гендиректору компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі наступним чином: «Можеш від мого імені оголосити, що Жеваго і Бахматюк (Олег Бахматюк, власник виведених з ринку банків VAB і Фінансова ініціатива, — ред.) вкрали мільярди гривень рефінансування НБУ, виданого їм задовго до мого приходу у НБУ. Вони оскаржили в продажних судах всі свої персональні гарантії і не повернули жодної копійки грошей в свої збанкрутілі банки».

Раніше повідомлялося, що в рейтингу мільярдерів Forbes Костянтин Жеваго розмістився на 1511 місці з капіталом в $ 1,5 млрд. За версією видання, Жеваго — другий за статками бізнесмен в Україні. Його випереджає тільки Рінат Ахметов зі статком в $ 6 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X