Рейтинг Forbes. Хто з українців опинився у списку найбагатших людей світу

6 березня 2019, 19:15

Голова компанії Amazon Джефф Безос другий рік поспіль очолив рейтинг журналу Forbes. За даними журналу, його статки зросли за рік на $19 млрд і складають на сьогодні $131 млрд.

Крім того, що він є засновником Amazon і космічної компанії Blue Origin, Безос також є власником газети The Washington Post. Наступний у списку Forbes – засновник Microsoft Біл Гейтс. Третім став американський інвестор Уоррен Баффет. Найбагатшою жінкою світу журнал Forbes назвав онуку і спадкоємицю засновника компанії L'Oreal Франсуазу Бетанкур-Майерс. Її капітал оцінили у майже $50 млрд. У списку найбагатших людей світу вона на 14-му місці.

Відео дня

Хто з українців опинився у рейтингу

До рейтингу найбагатших людей планети за версією журналу Forbes потрапили семеро українців. Детальніше про їхні статки – у сюжеті Радіо НВ.

Найпершим з українців у рейтингу є Ринат Ахметов

Журнал Forbes нарахував в Україні сім доларових мільярдерів. Найбагатшим із них є власник холдингової кампанії System Capital Management Ринат Ахметов. Стратегічно-важливі напрями бізнесу – гірнично-металургійна галузь Метінвест та енергетичний бізнес ДТЕК. Ахметов посів 272 місце у загальному списку із капіталом $6 млрд.

Власник Ferrexpo Костянтин Жеваго розмістився на 1511 місці. Його капітал Forbes оцінив у $1,5 млрд. 1605 місце посів власник агрохолдингу Миронівський хлібопродукт Юрій Костюк з капіталом $1 млрд 400 тис. На тому ж місці власник EastOne Віктор Пінчук. Співвласник Групи Приват Геннадій Боголюбов на 1818 місці з капіталом $1 млрд 200 тис. Його партнер – Ігор Коломойський – розмістився на 1941 місці, бо його капітал менше на 100 тисяч доларів. Власник Смарт-холдингу Вадим Новинський з $1 млрд посів 2057 місце. Він повернувся у список мільярдерів після чотирирічної відсутності.

Не бояться ризикувати

Гендиректор Galaxy Digital Capital Management Майкл Новограц у коментарі виданню Bloomberg розповів, що свого часу він багато втратив через невдалі експерименти з криптовалютою. Новограц потрапляв до рейтингу Forbes 12 та 11 років тому.

На швидкий прибуток розраховувати не варто

Він зазначив, що більшість фінансово успішних людей не ставить собі за мету заробити якомога грошей. Вони просто не бояться ризикувати, навіть якщо іноді втрачають значні суми. 

"Ідея полягає у тому, щоб інвестувати у ризиковані, але потенційно успішні галузі. Це не про бездумне витрачання коштів, а про глибокий аналіз ринку. Проте навіть за умови вдалого розвитку на швидкий прибуток розраховувати не варто", – наголосив Новограц.

Створювати правову державу

Зараз у світі надуспішним є той бізнес, де використовують нові способи залучення капіталу. Можливість існувати без значних фінансових та людських ресурсів – ось характерні риси перших місць у списку Forbes. Такі тенденції зберігатимуться і надалі, вважає керуючий партнер Консалтингової компанії Фінансова студія Євген Невмержицький.

Найпрогресивніші проекти не обходяться без українських розробників

У розмові з Радіо НВ він зазначив, що в Україні не так активно впроваджують комп'ютерні технології для оптимізації своїх бізнес-процесів. Причина – недостатній рівень захисту прав громадян та підприємців, зокрема. Тому поки що найбагатшими українцями є ті, хто зробив гроші на сировині, агропромисловості, будівництві тощо. 

"Найпрогресивніші проекти не обходяться без українських розробників, але проблема наша, українська в тому, що у нас не захищений інвестор, і якщо людина володіє інтелектуальною власністю на IT-продукти, може їх розробляти, то ці проекти йдуть в захищені юрисдикції, тобто це Великобританія, це Європа, це США, це Сінгапур. І для того, щоб українці з'являлися в списку Forbes, ми повинні створювати правову державу", – зауважив Невмержицький.

Крім того, цьогоріч журнал Forbes вперше склав рейтинг найкращих банків світу. Лідерами названо нідерландську фінансову групу ING Group і американський банк Citibank, який має філію в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X