Відповіді повинні бути симетричні

20 червня 2017, 11:08
Останнім часом вийшло відразу два повідомлення, які привернули мою увагу

Перше – Європейський союз скоротив Україні квоти щодо імпорту помідорів, кукурудзи, пшениці і меду

Єврокомісія ще у вересні 2016 року вирішила збільшити для України квоти на ввезення в ЄС сільгосппродукції на пільгових умовах. Однак ця пропозиція зустріла протести низки країн, які угледіли в цьому загрозу власному агросектору. Особливо сильно виступали проти Угорщина, Польща та Франція.

Відео дня

Так, пропонувалося взагалі прибрати квоти на пшеницю і помідори. В результаті тривалих переговорів квоти залишилися. Україні не вдалося переконати ЄС відмовитися від них.

Одночасно з цим ЄС примудрився висловити незадоволення прийнятим в Україні законопроектом про продовження мита на експорт брухту чорних металів.

Нагадаємо, на початку червня Верховна Рада підтримала відповідний законопроект за основу і в цілому. За документ проголосували 260 парламентаріїв.

Причому послідовність була саме такою. Спочатку ЄС прийняв украй невигідне для українських сільгоспвиробників рішення. І захистив свій ринок.

А коли Україна вирішила захистити власну промисловість, ввівши мито на експорт дефіцитної сировини обурився.

Проти експорту брухту виступають українські металурги. У тому числі Арселор Мітал Кривий Ріг, який належить міжнародному інвестору, компанії ArcelorMittal.

Якщо не ввести мито на експорт брухту, вартість сировини для українських виробників виросте в рази, на ринку виникне дефіцит металобрухту. Так вважають в Мінекономіки, де недавно підтримали законопроект про введення мита на експорт брухту.

Ще якщо вільний експорт брухту буде дозволений, в довгостроковій перспективі це матиме негативний ефект для самого ж ЄС. Адже українські металурги через деякий час вийдуть вже на європейський ринок для закупівлі брухту. І цілком можливо, збільшать ціни для місцевих виробників сталі.

Втім, учасники ринку очікують, що президент Петро Порошенко все одно ветує закон про введення мита на експорт брухту. Принаймні, така ймовірність є, оскільки один раз, він вже так робив.

На мій погляд, це буде помилкою.

Тому що, помилкою є йти на поступки, коли тобі поступатися відмовляються.

Принаймні, в питаннях зовнішньої торгівлі.

Показати ще новини
Радіо NV
X