ТОП-10 дорожніх контрактів 2017

28 лютого 2018, 15:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нещодавно ми досліджували тему конкуренції в дорожньому секторі на прикладі Запорізької області. Але, за підсумками 2017 року, хотілося би розглянути цю тему на прикладі найбільших договорів за рік.

Отож, ТОП-5 найбільших закупівель ремонтів автомобільних доріг по Україні сумарно складають приблизно 4,5 млрд грн, а ТОП-10 - 7,5 млрд грн.

В ТОП-10 увійшло:

  • вісім угод по тендерах, що були оголошені на звичайних умовах;
  • дві угоди на умовах кредиту від Республіки Польща. Нагадаємо, що за цими умовами участь в тендерах брали тільки компанії резиденти Польщі або відповідні спільні підприємства. Приємно, що останні були проведено за допомогою системи публічних закупівель ProZorro, тож ми можемо ознайомитись з документацією торгів та побачити рівень конкуренції.
Відео дня

Тендери на звичайних умовах:

  • з восьми тендерів нашої десятки у п’яти перемогла компанія Автомагістраль-Південь, по одному виграли Онур Конструкціон Інтернешнл, Альтком та ПБС. Варто звернути увагу на те, що середній рівень конкуренції за вказаними процедурами традиційно низький – 2,3 учасника, а ціна в результаті торгів в середньому знизилася лише на 1,44 %. Від 0,08% до 3,83 % відповідно.
  • В двух тендерах (на умовах польського кредиту) маємо набагато кращу картину - в середньому 4,5 учасника та 15,4% зниження ціни в результаті торгів. А саме 9,32 % та 21,47 % відповідно.

Ці цифри говорять, що немає нічого неможливого. Але, невже дійсно кредитні кошти такі привабливі для підрядників? Або підрядників, здатних виконувати такі роботи, просто недостатньо на нашому ринку? Чи достатньо, але роботи не забезпечені фінансуванням, їм не цікаві? Питань постає багато, але головне з них - що треба зробити для того, щоб бізнес і конкуренція розвивалися, а держава і громадяни отримували якісні дороги? Легких відповідей бути не може, але шукати їх спільними зусиллями необхідно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X