Одна справжня реформа

2 листопада 2017, 15:45
Нещодавно один знайомий журналіст запитав про те, яка реформа в країні була б для мене свідченням того, що почалися реальні зміни

Я відповів дуже просто: відкрита приватизація Укрспирту.

Рік за роком, уряд за урядом ця компанія залишається розсадником неефективності, корупції і тіньових схем.

Відео дня

Про неефективність говорить той факт, що борги Укрспирту досягли 2 млрд гривень. А обсяг виробництва впав за 9 місяців на 7,4%. За останні 10 років офіційні обсяги виробництва спирту впали втричі тоді, як частка тіньового ринку за цей період зросла з 7% до 50%.

На підприємствах концерну немає системного бухгалтерського обліку. Там навіть не використовують систему 1С бухгалтерії.

Про тінізацію говорить той факт, що за оцінками експертів частка тіньового спирту на ринку — 40%. І виробляється він на державних спиртзаводах. Купити нелегальну горілку сьогодні на ринку можливо за 20 - 40 гривень за літр. Хоча за вказівкою Кабміну, законна півлітрова пляшка не може бути дешевшою за 79,5 грн.

Вакханалія на ринку спирту почалася в 2010 році, коли Укрспирт підібрали під себе регіонали Юрій Іванющенко та Іван Аврамов. Досі звинувачують в махінаціях навколо Укрспирту екс-міністра МВС Віталія Захарченка та Олексія Чеботарьова. Змінилася влада, але схеми залишилися тими ж самими. В Укрспирті мають місце ті ж проблеми, що й раніше.

І постійно знаходяться сотні причин для того, щоб зберегти нинішній стан справ. Депутати кожен раз не хочуть продавати Укрспирт заявляючи, що зараз не час.

Остання заява голови Укрспирту Юрія Лучечка була десь в такому ж дусі. На запитання про приватизацію компанії, він відповів, що поки «нічого продавати».

Багаторічне небажання приватизувати підприємство, це не що інше як корупція.

Причому політична корупція, коли підкуповують не кого-небудь, а народних депутатів.

Ось чому для мене символом реальних змін в нашій країні стане відкритий і чесний продаж Укрспирту.

Або принаймні припинення тіньових схем з виробництва необлікованого спирту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X