Який АПК нам потрібен

18 листопада 2018, 12:29

За останній час українські агрохолдинги, стають все більш технологічними. Вони відкривають все більше проектів в сегменті big data, використовують технології для того, щоб завойовувати нових партнерів, підвищити врожайність і знизити витрати.

Наведу кілька прикладів.

Два роки тому компанія Астарта спільно з KM Core створила спільне підприємство Agro Core, яке займається впровадженням IT в сільському господарстві, Технології які розробляє СП дозволяють краще стежити за паями і технікою. Наприклад, якщо точно виміряти земельний банк, то виявиться, що він в більшості випадків на 10% менше, ніж кадастровий. А оскільки в агрохолдинги всі витрати розраховуються виходячи з кадастрової площі, то і витрати часто завищені мінімум на 10%.

Відео дня

Саме, для вирішення подібних проблема і було створено СП.

В кінці тижня агрохолдинг Кернел повідомив, що запустив першу в Україні комунікаційну платформу для спілкування та нетворкінгу сільгоспвиробників Open Agribusiness.

На порталі представлено безліч сервісів. Наприклад, "Форвардна програма" дозволяє партнерам отримати фінансування від компанії для модернізації виробництва, збільшення врожайності, це сервіс коригування GNNS для роботи автоматизованої техніки всіх виробників на полях. сама мережа і, відповідно, доступність сигналів на території України постійно розширюється. Ще один сервіс - "Агротехнології" - відкриває інформацію про передові агровиробничі практики.

Платформа забезпечує партнерам додатковий доступ до системи супутникового моніторингу Cropio. Вона дозволяє аграріям бачити інформацію не тільки про своїх полях, але також дані про полях сусідів. Такий порівняльний аналіз - інструмент для роботи агрономів. Аналізуючи інформацію, нанесену на карту, професіонал бачить масиви культур з високою і низькою врожайністю і може робити відповідні висновки.

Об'єднання IT і агро може стати спеціалізацією України. Як зазначає глава Української рекламної коаліції Андрій Федорів, відомий фахівець з брендінгу, Україні, як країні, необхідно визначитися з пріоритетами. Наприклад, стати країною, в якій виробляють продукти харчування з застосуванням високих технологій.

Але для цього необхідно змінювати менталітет і звички. Проблема нових технологій - це перш за все соціальна проблема сприйняття. І її можна вирішити тільки за рахунок серйозної реклами і пропаганди технологій майбутнього.

Тому коли в нашій країні говорять що, мовляв, зростання частки АПК в ВВП це проблема, я вважаю що це зовсім не так. Проблема це зростання відсталого агросекстора. А розвиток високотехнологічної галузі - це можливе майбутнє країни.

Коли ми станемо другими Нідерландами, або другим Ізраїлем.

Зразковими з точки зору АПК країнами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X