ЄБРР може виділити Укренерго 149 млн євро на модернізацію 12 підстанцій

27 березня 2019, 11:00

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) має намір виділити Укренерго 149 млн євро на модернізацію 12 підстанцій і закупівлю 26 нових трансформаторів, повідомляється на сайті фінустанови.

Загальна вартість проекту становить 198,2 млн євро. Укренерго надасть 49,2 млн євро.

Рішення про виділення коштів ще має схвалити Рада директорів ЄБРР.

"Проект дозволить Укренерго модернізувати ключову інфраструктуру для передачі електроенергії. Це необхідно для синхронізації з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), і є невід'ємною частиною поточної програми приєднання України до Третього енергетичного пакету ЄС, що сприяє підвищенню енергоефективності в країні", - відзначили в ЄБРР.

Відео дня

У Укренерго повідомляли на початку березня, що проект передбачає заміну трансформаторного обладнання і реконструкцію 12 підстанцій 750-330 кВ з використанням автоматизованих систем управління технологічними процесами.

"Автоматизація підстанцій дозволить впровадити сучасні технології дистанційного керування енергооб'єктом, підвищить безпеку і надійність передачі електроенергії, що є одним з ключових вимог при інтеграції енергосистеми до ENTSO-E", - заявили в компанії.

Нагадаємо, що український уряд в кінці 2018 року схвалив план заходів щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Він, зокрема, передбачає забезпечення готовності ТЕС до роботи в ENTSO-E, будівництво повітряних ліній та підстанцій, сертифікацію Укренерго, перехід на ізольовану роботу з енергосистемами країн, що не входять в ENTSO-E (РФ, Білорусь) і залучення міжнародної технічної допомоги.

Президент України Петро Порошенко заявив 20 березня 2019 року, що Європейська комісія схвалила синхронізацію українського і європейського енергетичних ринків, прийнявши додаток №27 до Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X