Порошенко заявив, що Єврокомісія схвалила синхронізацію української енергосистеми з європейською

21 березня 2019, 13:16

Європейська комісія схвалила синхронізацію українського і європейського енергетичних ринків, заявив президент України Петро Порошенко 20 березня журналістам в Брюсселі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Хочу подякувати Єврокомісії за прийнятий вчора (19 березня - ред.) Додаток №27 до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що дозволяє синхронізувати енергетичні ринки... Це інтеграція України в секторальний енергетичний сектор ЄС, який починається з різних проектів - від недопущення Північного потоку- 2 і до будівництва енергомоста", - зазначив Порошенко.

Відео дня

Нагадаємо, що український уряд наприкінці 2018 року схвалив план заходів щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Він, зокрема, передбачає забезпечення готовності ТЕС до роботи в ENTSO-E, будівництво повітряних ліній та підстанцій, сертифікацію Укренерго, перехід на ізольовану роботу з енергосистемами країн, що не входять в ENTSO-E (РФ, Білорусь) і залучення міжнародної технічної допомоги.

Показати ще новини
Радіо НВ
X