Рішення суду щодо Приватбанку може підірвати співпрацю з МВФ, ЄБРР та СБ – Нацбанк

20 квітня 2019, 15:16

Рішення суду щодо незаконності націоналізації Приватбанку має потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому та ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Відповідне рішення суду створює правову невизначеність, а отже, й потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Водночас, на засіданні Ради з фінансової стабільності за участі представників МВФ, Світового банку та ЄБРР було підкреслено, що ситуація з Приватбанком  залишається спокійною та контрольованою. Банк працює у звичайному режимі, повністю і вчасно виконує усі зобов’язання перед клієнтами.

Нагадаємо, що 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ має намір оскаржити рішення суду.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави у капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X