Керівництво Нафтогазом повинне здійснюватися за принципами сучасного корпоративного управління - Держдеп

7 березня 2019, 12:54

Управління такими компаніями, як НАК Нафтогаз України, має здійснюватися відповідно до сучасних принципів корпоративного управління.

Таку заяву заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Хейл зробив 7 березня на прес-конференції за результатами свого візиту в Україну, повідомляє Інтерфакс-Україна .

Відео дня

"Для кожної країни в світі важливо пам'ятати, що енергетична безпека - це практично те ж саме, що і національна безпека. Тому це була одна з тем тут в Україні, як і те, що потрібно мати здоровий енергетичний сектор, яким керують ринкові сили... Я не хотів би вдаватися в деталі, але в цілому [на зустрічах під час візиту в Україну] йшлося про те, що такого роду компанії повинні управлятися відповідно до сучасних принципів корпоративного управління", - зазначив він.

Хейл підкреслив, що для Сполучених Штатів важлива енергетична стабільність в цій частині світу. Він додав, що США виступають проти будівництва газопроводу Північний потік-2.

6 березня Кабінет міністрів України оголосив відкритий конкурс на посаду голови правління НАК Нафтогаз України, який стартує 23 березня. Контракт з нинішнім главою компанії - Андрієм Коболєвим, за рішенням уряду, закінчується 22 березня.

Він заявив, що чинне законодавство поклало повноваження призначати та звільняти голову правління, визначати рівень зарплат і премій на наглядову раду Нафтогазу, який за ініціативою уряду пройшов реформу корпоративного управління.

"Рішення про завершення мого контракту і поточне рішення про оголошення конкурсу як мінімум з аналізу, який мені відомий і який я бачив, суперечить українському законодавству", - сказав Коболєв.

Він підкреслив, що хоче залишитися на посаді глави правління Нафтогазу, так як компанії необхідно стягнути борг з Газпрому та забезпечити підписання нового транзитного угоди після 2019 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X