МВФ знизив оцінку зростання світового ВВП втретє за півроку

9 квітня 2019, 16:55

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання світової економіки в 2019 році на 3,3%.

Про це йдеться в представленій сьогодні доповіді "Перспективи розвитку світової економіки".

Прогноз на 2019 рік МВФ знизив втретє за півроку. До цього Фонд переглядав свою оцінку в січні 2019-го і в жовтні 2018-го. Якщо новий прогноз на 2019 рік виявиться точним, темп зростання світової економіки в цьому році буде найповільнішим з 2009 року.

Відео дня

"Після сильного зростання в 2017 році і на початку 2018 року глобальна економічна активність помітно сповільнилася в другій половині минулого року, відображаючи збіг чинників, що впливають на основні економіки", - йдеться в доповіді.

Зростання Китаю сповільнилося в зв'язку з посиленням регулювання в банківському секторі для зменшення обсягів тіньової діяльності, а також через посилення торгової напруженості зі США. Економічному зростанню Японії завдали шкоди стихійні лиха.

Крім цього, зростання економіки єврозони сповільнилося більше, ніж очікувалося. Це, зокрема, пояснюється зниженням впевненості споживачів і бізнесу, негативним впливом нових стандартів викидів вихлопних газів автомобілів на німецьких автовиробників, зниженням інвестицій в Італії, а також падінням зовнішнього попиту з боку азійських країн, що розвиваються.

Торгова напруженість призвела до погіршення настроїв на фінансових ринках.

"В результаті глобальне зростання, згідно з нинішнім прогнозом, сповільниться з 3,6% в 2018 році до 3,3% в 2019-м, а потім прискориться до 3,6% в 2020-му. Зростання в 2018 році було переглянуто на 0,1 п.п. в порівнянні з жовтневою доповіддю", - відзначили в МВФ.

Як повідомлялося, в жовтні минулого року Міжнародний валютний фонд попередив про посилення загроз для світового економічного зростання. У Фонді наголосили, що часу для реформ, які допоможуть підтримати зростання світової економіки, залишається все менше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X