Втручання Зеленського в справи щодо ПриватБанку дуже негативно позначиться на кредитному рейтингу України - Moody's

25 квітня 2019, 10:18

Скасування націоналізації ПриватБанку призведе до зриву програми співпраці з МВФ і скорочення взаємодії України з іншими міжнародними фінансовими інституціями, а також Євросоюзом.

Про це йдеться в новому огляді рейтингового агентства Moody's.

Зазначається, що зв'язки шоумена Володимира Зеленського з Ігорем Коломойським, одним з екс-власників банку, "представляють особливий ризик для програми реформ". Аналітики підкреслюють, що минулого тижня місцеві суди винесли ряд рішень на користь Коломойського, почавши процес, який може скасувати націоналізацію, що обернеться для влади значним витратами.

Відео дня

Як зазначається в огляді, деякі політичні оглядачі припускають, що Зеленський може вплинути на рішення апеляційних судів у справах про націоналізацію ПриватБанку і навіть виступити на захист інтересів Коломойського в інших справах, враховуючи їхні ділові відносини.

"Хоча ми вважаємо цей сценарій малоймовірним, він будте мати істотний негативний вплив на кредитний профіль країни, якщо буде реалізованим", - заявили в Moody's.

Аналітики агентства додали, що "скасування націоналізації ПриватБанку може зірвати поточну і будь-яку майбутню програму з МВФ, скоротити масштаби взаємодії з іншими міжнародними фінансовими інституціями та Європейським союзом і стати серйозною перешкодою в боротьбі з корупцією".

Як повідомлялося, 18 квітня Окружний адмінсуду Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ і Мінфіні заявили, що подадуть апеляцію.

Показати ще новини
Радіо NV
X