Для зниження ціни на газ для населення скасовувати положення про ПСО не обов'язково - Міненерго

17 квітня 2019, 14:11

Для зниження Нафтогазом ціни на газ для побутових споживачів скасовувати положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку газу не обов'язково.

Про це йдеться в листі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на адресу Нафтогазу, повідомила прес-служба відомства.

У міністерстві підкреслили, що НАК зобов'язаний з травня знизити ціну на газ для населення, оскільки це передбачено постановою Кабміну №293. Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше, заявили в Міненерго.

Відео дня

"На переконання юристів Міненерговугілля, для того щоб продавати газ населенню дешевше, так зване ПСО скасовувати не обов’язково. Адже стаття 11 закону України "Про ринок природного газу" не обмежує повноважень уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку. Міненерговугілля звертає увагу державної компанії НАК Нафтогаз України на те, що згідно зі статтею 17 Конституції України, всі постанови і розпорядження, які видає Кабінет Міністрів України, є обов’язковими до виконання", - йдеться в повідомленні.

У Міненергоуля додали, що якщо ціни на газ для промисловості знижуються, Нафтогаз зобов'язаний керуватися постановою №293, а якщо ростуть - постановою №867.

Як повідомлялося, Нафтогаз з 1 квітня знизив ціни на газ. Для побутових споживачів, які обслуговуються компанією, (переважно в Кіровоградській області, де НАК з червня 2017 року контролює Кіровоградгаз) його вартість знизилася на 2% - з 8,55 грн до 8,38 грн за куб. м. Для промислових споживачів ціни знизилися на 19,1-23,6% (до 7,19-7,48 грн за куб. м). Це пояснюється падінням цін на газ у Європі.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив 3 квітня, що Кабмін схвалив постанову, згідно з якою НАК може продавати газ дешевше 8,55 грн/куб. м, але не дорожче.

Пізніше текст постанови №293 з'явився на сайті Кабміну. Вона передбачає, що Нафтогаз продає газ побутовим споживачам "за ціною, яка визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати в попередньому до місяця постачання газовому місяці, але не вище, ніж за ціною, встановленою Кабінетом Міністрів України".

У НАК заявили, що не можуть виконати постанову №293, оскільки вона суперечить постанові №867 про покладання спецобов'язків на суб'єктів ринку газу. У компанії підкреслили, що з 1 травня 2019 року ціна газу для населення піднімається на 15% - до 7184,8 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ і витрат на транспортування і розподіл).

Гройсман заявив 17 квітня, що має намір ініціювати відставку глави Нафтогазу Андрія Коболєва в разі відмови компанії до 24 квітня оголосити про зниження цін на газ для населення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X