Нафтогаз не має наміру знижувати ціну на газ для населення

16 квітня 2019, 11:52

Нафтогаз не може виконати постанову Кабміну №293 про зниження цін на газ для населення, оскільки вона суперечить постанові №867 про покладання спецобов'язки на суб'єктів ринку газу.

Про це керівник газового дивізіону Нафтогазу Андрій Фаворов заявив в інтерв'ю РБК Україна.

"Юридичні механізми Кабміну передбачають, що уряд може дати нам розпорядження як акціонер Нафтогазу встановити певну ціну на газ. Це стало можливим після того, як Кабмін змінив статут компанії. І ми повинні будемо виконати вказівки акціонера. Є другий шлях. Він передбачає внесення змін в 867-ту постанову, які повинні бути узгоджені з усіма зацікавленими сторонами. Але постанова №293 - це не перший і не другий шлях. При діючому режимі ПСО уряд прийняв ще одну постанову, тепер вони суперечать одна одній", - зазначив він.

Відео дня

За словами Фаворова, Кабмін не погоджував з НАК проект постанови №293.

"У цьому документі зазначено, що Нафтогаз "поставляє газ з урахуванням умов, визначених Кабміном". Про які умови йдеться - незрозуміло. Якщо це режим ПСО, закріплений 867-ю постановою, то ми зобов'язані поставляти газ за чітко визначеною в ньому ціною і ніяк інакше. Або ж тепер це не зобов'язання, а наше право? Але в той же час для нас ПСО ніхто не відміняв, і ми не можемо його порушити. Крім того, не весь список споживачів, яким ми повинні постачати газ згідно з режимом ПСО, відображений в новій постанові №293. Наприклад, чомусь "загубились" приватні виробники теплової енергії", - додав він.

Глава газового дивізіону підкреслив, що в постанові №293 нічого не сказано про те, за якою ціною посередники повинні будуть продавати населенню отриманий у Нафтогазу газ.

"Там в принципі не йдеться, що цей газ посередники повинні продати саме побутовим споживачам. Зараз такі обмеження прописані в постанові №867, якою визначається режим ПСО. Але там же є і чіткі вказівки щодо ціни, і постанова №293 не вносить в неї зміни", - сказав Фаворов.

Він зазначив, що з 1 травня Нафтогаз буде продавати газ населенню за ціною приблизно 9,7-9,8 тис. грн за 1 тис. м куб., я це передбачено постановою №867.

"Ми будемо змушені дотримуватися чинної постанови №867, якою на нас покладені спецобов'язки", - заявив він.

Як повідомлялося, Нафтогаз з 1 квітня знизив ціни на газ. Для побутових споживачів, які обслуговуються компанією (переважно в Кіровоградській області, де НАК з червня 2017 року контролює Кіровоградгаз), його вартість знизилася на 2% - з 8,55 грн до 8,38 грн за куб. м. Для промислових споживачів ціни знизилися на 19,1-23,6% (до 7,19-7,48 грн за куб. м). Це пояснюється падінням цін на газ в Європі.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив 3 квітня, що Кабмін схвалив постанову, згідно з якою НАК може продавати газ дешевше 8,55 грн/куб. м, але не дорожче.

Пізніше текст постанови з'явився на сайті Кабміну. Вона передбачає, що Нафтогаз продає газ побутовим споживачам "за ціною, яка визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати в попередньому до місяця постачання газовому місяці, але не вище, ніж за ціною, встановленою Кабінетом Міністрів України".

Показати ще новини
Радіо NV
X