Нафтогаз знову закликав Кабмін ввести ринкові ціни на газ для населення

17 квітня 2019, 11:11

Нафтогаз просить Кабмін скасувати або змінити положення про покладання на компанію спеціальних обов'язків, яке передбачає підвищення ціни на газ для населення з 1 травня.

З таким проханням НАК звернувся до уряду 9 квітня, повідомляється на сайті компанії.

"Наразі для Нафтогазу є обов’язковим виконання вимог постанови КМУ №867 від 19 жовтня 2018 року, яка затверджує положення про покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Це положення, зокрема, визначає, що ціна Нафтогазу на газ для роздрібних постачальників газу для населення, виробників теплової енергії та інших захищених категорій споживачів з 1 травня 2019 року піднімається на 15% до рівня 7184,8 грн за 1000 куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування і розподіл)", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У НАК підкреслили, що ринкова ціна газу на травень складає 6800 грн за 1 тис. куб. м з ПДВ. Вона на 27% нижче ціни, розрахованої відповідно до вимог Кабінету Міністрів.

"Постанова №293, ухвалена урядом 3 квітня 2019 року, не звільняє Нафтогаз від зобов’язання виконувати чинну постанову №867, зважаючи на норми прямої дії статей 8 та 19 Конституції України. Вона також не накладає на Нафтогаз нові спеціальні обов’язки та не скасовує чинне положення про ПСО, - заявили в НАК.

У компанії додали, що неодноразово просили скасувати постанову №867 або привести встановлену цією постановою ціну до рівня ринкової.

"Без такого рішення Кабінету Міністрів Нафтогаз не має права самостійно зменшувати вартість ресурсу, який вона постачає роздрібним постачальникам газу, виробникам тепла та іншим споживачам, які підпадають під дію положення про ПСО. Порушення цього Положення загрожує компанії та її посадовим особам як відповідальністю за порушення ліцензійних умов постачання природного газу, так і відповідальністю за кримінально карані правопорушення", - відзначили в Нафтогазі.

Як повідомлялося, Нафтогаз з 1 квітня знизив ціни на газ. Для побутових споживачів, які обслуговуюються компанією, (переважно в Кіровоградській області, де НАК з червня 2017 року контролює Кіровоградгаз) його вартість знизилася на 2% - з 8,55 грн до 8,38 грн за куб. м. Для промислових споживачів ціни знизилися на 19,1-23,6% (до 7,19-7,48 грн за куб. м). Це пояснюється падінням цін на газ в Європі.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив 3 квітня, що Кабмін схвалив постанову, згідно з яким НАК може продавати газ дешевше 8,55 грн/куб. м, але не дорожче.

Пізніше текст постанови №293 з'явився на сайті Кабміну. Воно передбачає, що Нафтогаз продає газ побутовим споживачам "за ціною, яка визначається як середня арифметична ціна газу, за якою Нафтогаз пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати в попередньому до місяця постачання газовому місяці, але не вище, ніж за ціною, встановленою Кабінетом Міністрів України".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X