У Європарламенті незадоволені зростанням експорту української курятини в Євросоюз

3 квітня 2019, 15:07

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі розкритикував Україну за використання лазівки в Угоді про асоціацію, що призвело до збільшення експорту української курятини в Євросоюз, повідомляє Європейська правда з посиланням на польське видання Interia Fakty.

Це пов'язано з тим, що агрохолдинг Миронівський хлібопродукт знайшов спосіб обійти обмеження на імпорт курячого філе в ЄС. ЗМІ писали, що МХП відправляє курятину з кісткою на заводи ЄС без сплати будь-яких мит, а далі кістки відрізають і продають як куряче філе.

Відео дня

На засіданні комітету були представлені дані, які свідчать, що імпорт цих курячих елементів з України збільшився з 3,7 тис. тонн в 2016 році до 50 тис. тонн в 2018 році. Депутати Європарламенту висловили свою стурбованість ситуацією, що склалася.

"Ця практика йде в неправильному напрямку, цей підхід руйнує довіру, побудовану на протязі багатьох років ... Як представники громадян ЄС, ми зобов'язані захищати наших фермерів і наших громадян від такої практики", - заявив польський євродепутат Ярослав Валенса.

Глава комітету з сільського господарства Чеслав Секерський зазначив, що Європарламент "не може прийняти дії, які використовують прогалини [в законодавстві] і носять якийсь комбінаційний характер".

Як повідомлялося, Єврокомісія (ЄК) і Україна домовилися змінити угоду про зону вільної торгівлі, щоб обмежити неконтрольоване ввезення курятини в ЄС. Євросоюз збільшить безмитні квоти на курятину з України і закриє лазівку, яку використовує МХП.

Німецький євродепутат Томас Вайтц на засіданні комітету розкритикував пропозицію Єврокомісії доповнити квоту ще на 50 тис. тонн. На його думку, Європейська комісія "пропонує узаконити ситуацію, яка є незаконною".

Представник ЄК у відповідь назвав збільшення квоти раціональним рішенням. Він підкреслив, що експорт курячого м'яса з ЄС в Україну становить 180 тис. тонн, а в зворотному напрямку - 120 тис. тонн.

У МХП повідомляли, що в 2018 році холдинг експортував близько 286 тис. тонн курятини в основному в країни Близького Сходу, ЄС і Африки. Експорт курятини склав близько 48% від загального обсягу продажів курятини.

Показати ще новини
Радіо NV
X