Найбільший виробник курятини в Україні знайшов спосіб обійти квоти ЄС - ЗМІ

20 червня 2018, 14:55

Найбільший в  Україні виробник курятини - агрохолдинг Миронівський хлібопродукт - знайшов спосіб обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе в Європейський Союз.

Про це пише видання Politico.

Так, у Брюсселі використовуються високі тарифи і обмежувальні імпортні квоти для захисту фермерів ЄС від занадто великої конкуренції з боку імпортерів курячого філе.

Відео дня

Відповідно до торгового договору, Україна отримала право експортувати курячу грудинку з кісткою.

Як пишуть у виданні, курятина з кісткою відправляється на заводи ЄС, де кістку відрізають і продають як куряче філе. Таким чином, український холдинг зумів обійти імпортні обмеження.

Відзначимо, що за даними Європейської комісії, імпорт української курячої грудки з кісткою крила у 2016 році зріс із нуля до 3,5 тис. тонн у 2016 році, а потім до 27 тис. тонн в 2017 році.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, у тому числі, на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Показати ще новини
Радіо NV
X