Палата представників США схвалила законопроект, спрямований проти Північного потоку-2

27 березня 2019, 09:58

26 березня Палата представників США схвалила законопроект, спрямований проти будівництва російського газопроводу Північний потік-2, повідомляє Голос Америки.

"Акт на підтримку європейської енергетичної безпеки та диверсифікації" розробили конгресмени-демократи Адам Кінзінгер і Білл Кітінг. "За" проголосував 391 член Палати представників, "проти" - 24.

Відео дня

Документ повинен допомогти США, країнам Європи та Євразії зміцнити глобальну енергетичну безпеку і одночасно сприяти диверсифікації джерел енергоресурсів і маршрутів їх постачання.

У законопроекті міститься заклик до уряду Сполучених Штатів вжити заходів зі скорочення залежності європейських країн від російських енергоресурсів, сприяти збільшенню конкуренції на ринку, допомагати американським компаніям, що інвестують в європейську енергетичну інфраструктуру, а також нарощувати експорт технологій і енергоресурсів до Європи.

"Я радий, що став свідком таких оперативних дій щодо цього законопроекту, і з гордістю приєднався до моїх колег, які сьогодні проголосували за його схвалення", - зазначив співавтор законопроекту Кінзінгер після голосування.

На його думку, РФ на чолі з президентом Володимиром Путіним "вже давно використовує енергоносії як зброю для примусу і маніпулювання європейськими країнами".

"Оскільки виробництво енергії в США зростає, у нас є чудова можливість підтримати наших союзників і надати альтернативу позиціях, на яких закріпилася Росія, в тому, що стосується джерел енергії", - заявив член Палати представників.

Кітінг підкреслив, що "Росія вже давно перетворила на зброю свій контроль над енергоносіями в Європі".

"Зіткнувшись зі зростаючими загрозами нашій безпеці і безпеці наших союзників, ми повинні об'єднатися, як сильна і єдина коаліція", - сказав він, додавши, що законопроект буде сприяти зміцненню співпраці між ЄС і США і приватним інвестиціям.

Щоб законопроект набув чинності, його повинен схвалити Сенат США і підписати президент.

Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X