Борг Газпрому. Нафтогаз може заарештувати активи Північного потоку-2 та зупинити будівництво газопроводу – топ-посадовець

28 лютого 2019, 19:05

НАК Нафтогаз України може заарештувати активи Північного потоку-2, єдиним акціонером якого є Газпром, для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо стягнення боргу з російської компанії.

Про це повідомив директор з адміністративної діяльності та енергоефективності Нафтогазу Віталій Щербенко у ефірі Радіо НВ.

"Ми робимо все для того, щоб цей проект не був реалізований, тому що це реальна загроза не тільки енергетична, як ми вважаємо, для України", – зауважив Щербенко.

Відео дня

За його словами, в України ще є можливість зупинити цей проект, тому що всі дозволи Газпромом наразі не отримані, наприклад, Данія досі не надала дозвіл на проходження цього газопроводу через свої територіальні води.

"Він дійсно будується, він дійсно реалізований десь на 25%, але ще можливо ввести санкції зі сторони Сполучених Штатів на компанії, які реалізують цей проект, якщо Данія не надасть дозвіл", – наголосив Щербенко.

Зараз йде пошук саме тих акцій, які Газпром напряму використовує для будівництва Північного потоку-2.

Північний потік 2 – російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком – 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягів газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Показати ще новини
Радіо NV
X