Створення незалежного оператора ГТС України будуть супроводжувати експерти з європейських компаній - Коболєв

3 квітня 2019, 09:13

Нафтогаз, Укртрансгаз і Магістральні газопроводи України запросили європейських операторів до участі в процесі створення незалежного оператора газотранспортної системи України та його сертифікації, повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв в Facebook.

Він зазначив, що від правильного проведення анбандлінгу залежить, чи вдасться залучити міжнародних партнерів до управління ГТС і зберегти транзит газу через Україну після 2019 року.

Відео дня

"Щоб зробити все правильно та максимально прозоро, ми вже зараз запросили європейських операторів до участі в процесі анбандлінгу. Нафтогаз, Укртрансгаз та МГУ підписали угоду про створення спільної робочої групи з GRT Gaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), SNAM S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Flyxys S.A. (Бельгія). Експерти цих європейських компаній супроводжуватимуть процес створення незалежного оператора ГТС України та його сертифікації, надаватимуть необхідні консультації", - написав Коболєв.

Анбандлінг Нафтогазу - процес виділення оператора ГТС України в незалежну структуру. 4 лютого стало відомо, що Укртрансгаз (нинішній оператор ГТС) зареєстрував ТОВ Оператор газотранспортної системи України, необхідне для початку юридичного відділення від НАК Нафтогаз України функцій з транспортування газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X