Нафтогаз повинен вирішити питання української газотранспортної системи до 2020 року - Держдеп

5 березня 2019, 15:55

Нафтогаз України повинен провести анбандлінг (передати газотранспортну систему незалежному оператору) до січня 2020 року, тому що це основна енерегетична реформа для країни на сьогоднішній день.

Про це заявила заступник директора департаменту європейської енергетичної дипломатії Державного депаратмента США Ніколь Гібсон на конференції в Центрі європейської політики в Брюсселі, передає кореспондент НВ з місця події.

Відео дня

"США готові істотно підтримувати енергобезпеку України, але питання анбандлінгу вкрай важливе", - сказала вона.

За словами Гібсон, США уважно відстежують події навколо газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік, але очікують від України реформ.

"Фірми, які беруть участь в російських проектах з експорту транзитних потужностей на європейському газовому ринку, з високою ймовірністю зіткнуться з санкціями США", - підкреслила вона, коментуючи проект Північний потік-2.

Гібсон звернула увагу на те, що ЄС заявляє про диверсифікацію джерел енергоресурсів і декларує політику зменшення залежності від викопних джерел палива, проте готовий дозволити Північному потоку-2 оперувати на своєму ринку.

Карль Більдт, екс-прем'єр Швеції, пояснив у розмові з НВ логіку Держдепу США: "Американці хочуть експортувати в Європу свій рідкий газ, тому російський Північний потік-2 з сибірським газом для них - прямий конкурент".

Для прийому американського рідкого газу в Польщі працює спеціально обладнаний термінал, який може приймати судна з газом і забезпечувати його подальше транспортування в Європу, пояснив шведський дипломат.

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що компанія готова провести процедуру анбандлінгу, але підкреслив, що це повинен зробити і Газпром, який має намір володіти газопроводом Північний потік-2, що суперечить європейському законодавству.

Анбандлінг Нафтогазу - процес виділення оператора газотранспортної системи України в незалежну структуру. 4 лютого стало відомо, що Укртрансгаз (нинішній оператор ГТС) зареєстрував ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", необхідне для початку юридичного відділення від НАК Нафтогаз України функцій з транспортування газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X