Суд в Москві перевів засновника інвестфонду Baring Vostok Калві під домашній арешт

11 квітня 2019, 16:31

Басманний суд Москви змінив старшому партнеру і засновнику інвестфонду Baring Vostok Майклу Калві запобіжний захід з взяття під варту на домашній арешт, повідомляє Інтерфакс.

Відповідне клопотання подали слідчі. Прокурор його підтримав.

Термін домашнього арешту Калві встановлений до 13 квітня. Слідчі пояснили клопотання про зміну запобіжного заходу його стійкими соціальними зв'язками в Москві, а також інвестиційною та благодійною діяльністю в Росії.

Відео дня

"За нього клопотала досить велика кількість осіб, він має постійне місце роботи, займається розвитком інвестиційних проектів в Росії, надає благодійну допомогу, в тому числі хворим дітям", - заявила слідча Людмила Самойленко на засіданні 11 квітня.

Калві і ще п'ять осіб, троє з яких працюють у фонді Baring Vostok, затримали 15 лютого. Їх запідозрили ушахрайстві, від якого нібито постраждав банк Восточный (раніше - Восточный экспресс), 52% якого зараз володіє Baring Vostok, а 31% бізнесмен Артем Аветисян.

У суді слідчий заявив, що в 2015 році банк Восточный видав кредит в 2,5 млрд рублів (близько 1 млрд грн) Першому колекторському бюро (ПКБ). Через два роки в якості відступних за цим кредитом банк прийняв акції підконтрольної Калві компанії International Financial Technology Group. При цьому, за версією слідства, реальна вартість акцій International Financial Technology Group становила 600 тисяч рублів (менше 250 тисяч гривень).

За версією слідства, Калві нібито вмовив інших акціонерів банку вступити з ним в "злочинну змову" і оформити угоду про врегулювання боргу на свідомо невигідних для банку умовах. Потерпілими у справі були визнані двоє акціонерів Восточный.

Показати ще новини
Радіо NV
X