Американські чиновники і бізнесмени планують бойкотувати Петербурзький економічний форум через арешт Калві - FT

12 березня 2019, 10:17

У відповідь на арешт у Москві засновника інвестфонду Baring Vostok, громадянина США Майкла Калві представники великого американського бізнесу та чиновники можуть бойкотувати Петербурзький міжнародний економічний форум, пише Financial Times з посиланням на джерела.

Посол США в Росії Джон Хантсман сказав в коментарі виданню, що не поїде на форум, якщо Калві залишатиметься в слідчому ізоляторі. За інформацією газети, керівники найбільших американських компаній також не планують відвідувати форум.

Відео дня

З моменту арешту Калві деякі американські бізнесмени скасували поїздки в Росію і задалися питанням про те, чи безпечно їх співробітникам перебувати в країні, пише видання.

Багато відомих американських інвесторів в Росії або керівників американських компаній, що працюють в країні, дружать з Калві і його сім'єю, зазначає Financial Times. Співрозмовники видання кажуть, що його арешт наніс шкоду російському інвестиційному клімату.

"Раніше вважалося, що те чи те сталося з кимось, тому що він грав не за правилами або захопився політикою. Справа Калві так всіх стурбувала, тому що в його випадку таку конструкцію не побудуєш. Якщо він у в'язниці, то це може статися з кожним", - сказало джерело.

У минулому році на форумі були присутні топ-менеджери восьми американських компаній, в тому числі президент Boeing International Марк Аллен, а також керівники енергетичних компаній Total, BP, Royal Dutch Shell. На захід завітав і посол Хантсман.

Калві і ще п'ять осіб, троє з яких працюють у фонді Baring Vostok, затримали 15 лютого. Їх запідозрили у великому шахрайстві, від якого нібито постраждав банк Восточный (раніше Восточный Экспресс), 52% якого зараз володіє Baring Vostok, а 31% - бізнесмен Артем Аветисян.

У суді слідчий заявив, що в 2015 році банк Восточный видав кредит в 2,5 млрд рублів (близько 1 млрд грн) Першому колекторському бюро (ПКБ). Через два роки в якості відступних за цим кредитом банк прийняв акції підконтрольної Калві компанії International Financial Technology Group. При цьому, за версією слідства, реальна вартість акцій International Financial Technology Group становила 600 тисяч рублів (менше 250 тисяч гривень).

За версією слідства, Калві нібито умовив інших акціонерів банку - Івана Зюзіна, громадянина Франції Філіпа Дельпаля, Вагана Абгаряна, Максима Владимирова і Олексія Кордічева - вступити з ним в "злочинну змову" і оформити угоду про врегулювання боргу на свідомо невигідних для банку умовах.

Потерпілими у справі були визнані двоє акціонерів Восточного.

Показати ще новини
Радіо NV
X