Україна наростила імпорт газу на тлі падіння цін

18 березня 2019, 16:11

Очікується, що 18 березня обсяг імпорту газу українськими компаніями складе 25,4 млн куб. м. Про це написав у Facebook директор стратегії і розвитку бізнесу Укртрансгазу Сергій Макогон.

"Сьогодні очікується імпорт в обсязі 25,4 млн куб. м газу. Всього будуть імпортувати більше 20 компаній: з Польщі - шість компаній, з Угорщини - 17 компаній, зі Словаччини - 9 компаній", - зазначив він.

Відео дня

Консалтингова компанія ExPro Gas&Oil підкреслює, що, починаючи з суботи, на тлі падіння цін на газ на європейських хабах обсяги імпорту газу з Європи виросли з 19 до 25 млн куб. м. на добу.

Як повідомлялося, 14 березня Нафтогаз України запропонував Кабінету Міністрів відмовитися від регульованих цін на газ для населення і теплокомуненерго з 1 квітня.

"На європейському ринку за останні місяці ціна знизилася настільки, що з квітня українські газові трейдери, ймовірно, будуть пропонувати газ за ціною нижче, ніж поточна ціна, встановлена для населення в постанові про покладання спецзобов'язань (ПСО)", - пояснив глава НАК Андрій Коболєв.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман побачив в пропозиції Нафтогазу пастку, оскільки через деякий час ринкова ціна знову може перевищити встановлену урядом. Він доручив Нафтогазу і Мінфіну почати діалог з МВФ про те, чи можна не допустити підвищення ціни на газ, опираючись на пропозицію НАК.

Показати ще новини
Радіо NV
X