Нафтогаз пропонує перейти до ринкових цін на газ для населення з 1 квітня

14 березня 2019, 12:11

Нафтогаз України пропонує Кабміну розглянути можливість відмовитися від регульованих цін на газ для населення і теплокомуненерго з 1 квітня.

Про це йдеться в листі глави НАК Андрія Коболєва прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, яке є в розпорядженні Економічної правди.

Коболєв повідомив главі уряду, що Нафтогаз купив у контрагентів на віртуальному торговому пункті (VTP) Словаччини газ, роздрібна ціна якого становитиме приблизно 8380 грн/1 тис. куб. м.

Відео дня

"Таким чином, вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов'язків (ПСО) ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче рівня, передбаченого постановою Кабінету Міністрів про ПСО", - йдеться в листі.

За словами Коболєва, "якщо дати можливість українським домогосподарствам вільно вибирати постачальника природного газу, можна обґрунтовано очікувати, що ціна, яку їм запропонує конкурентний ринок, буде меншою від поточної регульованої ціни".

Ціна на газ для населення в Україні регулюється Кабміном. З 1 листопада 2018 року вона становить 8548,92 грн/1 тыс. м³. Наступне підвищення має відбутися з 1 травня 2019 року. З 1 січня 2020 року Нафтогаз повинен продавати газ для побутових споживачів і виробників теплової енергії за ринковими цінами. Це, зокрема, передбачено меморандумом з Міжнародним валютним фондом.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв в лютому 2019 року, що зниження цін на газ призведе до глибокої кризи оскільки від України як від партнера "відмовиться весь цивілізований світ".

Показати ще новини
Радіо NV
X