Гройсман доручив Нафтогазу і Мінфіну почати переговори з МВФ про перехід до ринкової ціни газу для населення

15 березня 2019, 11:28

Гройсман побоюється, що скасування спецзобов'язань призведе до підвищення ціни на газ

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручить Нафтогазу України і Міністерству фінансів почати робочу дискусію з Міжнародним валютним фондом щодо скасування спеціальних зобов'язань (ПСО) з продажу газу населенню і теплокомуненерго, покладених на Нафтогаз. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна .

Відео дня

"Вчора Нафтогаз заявив, що він закуповує по імпорту дешевий газ. Я цілком це підтримую. У нас гранична ціна 8,55 грн за кубометр... Тому я сьогодні доручу Нафтогазу спільно з Мінфіном почати робочу дискусію з МВФ, щоб не допустити будь-яких підвищень ціни на газ, спираючись на пропозицію Нафтогазу", - сказав він 15 березня під час "години запитань" до уряду у Верховній Раді.

Як повідомлялося, глава правління Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив про можливе зниження в квітні 2019 року ціни імпортованого газу нижче встановленого для населення рівня, затвердженого постановою Кабміну ПСО. За його розрахунками, з урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна газу очікується на рівні приблизно 8380 грн/тис. куб. м, тоді як населення, згідно з постановою, платить по 8550 грн/тис. куб. м. У зв'язку з цим Коболєв знову запропонував Кабінету міністрів скасувати режим спецзобов'язань і відкрити ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками.

У відповідь Гройсман заявив, що не підтримує пропозицію Нафтогазу про скасування спеціальних зобов'язань, оскільки в ньому "може бути пастка".

Показати ще новини
Радіо NV
X