Кабмін придумає, як мінімізувати втрати - Гройсман про заборону Росії на експорт нафти в Україну

23 квітня 2019, 09:47

Кабінет Міністрів знайде рішення, яке дозволить мінімізувати втрати в результаті заборони Росії експортувати в Україну нафту і нафтопродукти.

Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав 22 квітня в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV.

"У нас ринок досить диверсифікований, але зрозуміло, що ми поки що залежні від Білорусі і так далі. Але ми знайдемо рішення, щоб ситуація була з якимись мінімальними втратами. Це непросте завдання, але ми знайдемо рішення", - зазначив він.

Відео дня

Гройсман додав, що "у Росії є одне завдання - поставити Україну на коліна".

"Вони чомусь вважають, що ми повинні ходити перед ними на колінах і бути бідними, сірими і голодними, а вони нам будуть давати якісь подачки. Це їх імперський погляд. Я не знаю, навіщо вони це роблять", - сказав він.

Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв заявив 18 квітня, що РФ з 1 червня вводить заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів, а також розширює заборону на ввезення деяких українських товарів. Згідно з відповідною постановою, російським компаніям не можна буде експортувати в Україну сиру нафту і сірі нафтопродукти, нафтовий кокс, бітум та інше. За спецдозволами, що видаються міністерством економічного розвитку, може вивозитися дизельне паливо, скраплений газ, вугілля та інше.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України назвали введені Росією обмеження цілком очікуваними. У відомстві заявили, що обговорять, як мінімізувати негативні наслідки для економіки.

За інформацією Консалтингової групи А-95, поставки дизельного палива з Росії в 2018 році забезпечили 40% українського ринку дизельного палива. У минулому році з Росії було імпортовано 2,597 млн т. Імпорт зрідженого вуглеводневого газу в 2018 році склав 503 тис. т або 29% обсягу ринку. Також Росія поставляє в Україну бітум, мазут, мастила і нафтохімічну сировину.

Показати ще новини
Радіо NV
X