Газпром може отримати частку в спільному підприємстві з Siemens замість підсанкційної компанії

11 березня 2019, 13:16

Газпром енергохолдинг може отримати частку підсанкційної компанії Силові машини Олексія Мордашова в спільному підприємстві з Siemens - Сіменс технології газових турбін повідомляє Коммерсант з посиланням на джерело.

За словами співрозмовника, концерн Siemens розглядає можливість викупу у Силових машин частки в їх спільному підприємстві з подальшим продажем 50% Газпром енергохолдингу. Зараз 65% в СП належить Siemens, 35% - Силовим машинам.

Відео дня

За інформацією газети, Газпром енергохолдинг і Силові машини вже провели первинні консультації. Як пише Коммерсант, угода між Siemens і Силовими машинами передбачає, що сторони мають право переважного викупу пакетів один одного в СП. Якщо сторона, яка одержала пропозицію про покупку, відмовляється від угоди, то зобов'язана викупити частку партнера за ціною пропозиції. Механізм повинен бути реалізований до кінця 2019 року.

За даними газети, після входження Газпром енергохолдингу в компанію Сіменс технології газових турбін вона займеться повною локалізацією газової турбіни Siemens в РФ, щоб її можна було використовувати для програми модернізації старих ТЕС. Газпром енергохолдинг стане головним замовником цього обладнання.

Компанія Сіменс технології газових турбін виробляє газові турбіни великої потужності SGT-2000E (187 МВт) за німецькою ліцензією в Санкт-Петербурзі з 2011 року. У січні 2018 року Міністерство фінансів США ввело санкції проти Силових машин через скандал з постачанням турбін Siemens для будівництва електростанцій в Криму.

У липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зроблені в Росії.

При цьому пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це робилося для установки на об'єктах в Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим на початку серпня 2017 року Рада Євросоюзу ввела нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через поставки газових турбін Siemens в окупований Крим. Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін в окупований Крим.

10 січня 2018 року суд в Росії відмовився повернути компанії турбіни, поставлені в Крим.

26 січня Мінфін США включив до санкційного списку чиновників Міненерго РФ, компанію Технопромекспорт і її гендиректора, а також Силові машини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X