Збитки на мільйони. Десятки суден стоять у водах Румунії у черзі за зерном з України — що сталося

23 травня, 18:22
Сулінський канал (Фото:usm.media)

Сулінський канал (Фото:usm.media)

Автор: Артем Ільїн

Румунія не встигає оформляти судна, що йдуть за українським зерном. Це робить додатковий тиск на експорт з України і веде до фінансових втрат власників вантажів.

Близько 90 суден стоять у Чорному морі біля румунського порту Суліна, чекаючи проводки через Сулінський морський канал, щоб забрати українські зернові вантажі. "Проведення каналом здійснює румунська сторона, яка до цього з таким напливом судів ніколи не стикалася", - написав у facebook Андрій Соколов, експерт у сфері морської логістики. Він вважає, що через це може  виникнути додатковий негативний вплив на експорт зернових вантажів з України.

Відео дня

За словами Соколова, українська сторона вже озвучила низку пропозицій щодо прискорення проведення суден. Свої пропозиції вже висловили бізнес-середовище та Адміністрація морських портів України (АМПУ). Вони включають використання українських буксирів/лоцманів на тих ділянках де це можливо і має сенс.

"Але адміністрація каналу дуже консервативна, і схоже збирається робити з цим ні-чо-го", - написав Соколов.

У результаті судна очікують проведення по 10 днів і більше. Тому що Румунії не вистачає лоцманів, огляд і формальності роблять на причалі, а не на рейді тощо. "Кожен день — платний, кожен за гроші українських експортерів. Загалом, це $0,5 мільйона на день», — підрахував Андрій Соколов.

Експерт вважає, що настав час підіймати вирішення цього питання на рівні очільників урядів.

Нагадаємо, що українські морські порти у Чорному та Азовському морі заблоковані Російською Федерацією. Через це зупинився експорт вантажів з України, зокрема зернових та залізорудної продукції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X