Рада ЄС затвердить оновлену газову директиву 15 квітня - ЗМІ

5 квітня 2019, 10:01

Рада Європейського Союзу затвердить оновлену газову директиву ЄС орієнтовно 15 квітня, повідомляє Інтерфакс з посиланням на дипломатичне джерело.

"Як передбачається, це буде пунктом "без обговорення" порядку денного засідання Ради міністрів з питань сільського господарства і рибальства, яке пройде в Люксембурзі", - зазначив співрозмовник, наголосивши, що дата може ще змінитися.

Відео дня

За його словами, остаточний список пунктів, які включать до порядку денного, буде готовий тільки за день-два до засідання.

Як повідомлялося, Єврокомісія ще в 2017 році запропонувала внести зміни в європейську газову директиву, згідно з якими на газопроводи з третіх країн в ЄС повинні поширюватися ті ж правила, що і на трубопроводи всередині Євросоюзу. Одне з них: постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам. Зміни торкнуться, зокрема, газопроводу Північний потік-2.

4 квітня Європейський парламент прийняв оновлену газову директиву. Тепер зміни має схвалити Рада ЄС, після цього документ опублікують в Офіційному журналі ЄС. Зміни вступлять в силу через 20 днів після публікації. У країн-членів ЄС буде дев'ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність з оновленою директивою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X