Європарламент схвалив поправки до газової директиви, що стосуються Північного потоку-2

4 квітня 2019, 13:39

Європейський парламент 4 квітня ухвалив оновлену газову директиву, згідно з якою правила газового ринку Євросоюзу будуть поширюватися і на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять в ЄС, повідомляється на сайті Європарламенту.

За проголосувало 465 депутатів, проти - 95. Ще 68 утрималися.

У прес-релізі наголошується, що після вступу в силу нових правил газовий ринок ЄС стане більш конкурентоспроможним. Споживачі отримають вигоду від більшої конкуренції та від зниження цін.

Відео дня

"Відтепер всі газопроводи з країн, що не входять в ЄС, включаючи Північний потік-2, повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість. Це призведе до посилення енергетичної безпеки на нашому континенті. Це завжди було головною метою Європейського парламенту, і я радий, що ми досягли цього", - заявив після голосування глава комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек.

Тепер поправки до газової директиви має схвалити Рада ЄС, після цього документ опублікують в Офіційному журналі ЄС. Зміни вступлять в силу через 20 днів після публікації. У країн-членів ЄС буде дев'ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність з оновленою директивою.

Як повідомлялося, в зв'язку з будівництвом Північного потоку-2 Єврокомісія ще в 2017 році запропонувала внести зміни в європейську Газову директиву, згідно з якою на газопроводи з третіх країн в ЄС повинні поширюватися ті ж правила, що і на трубопроводи всередині Євросоюзу. Одне з них: постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам.

Німеччина прагнула запобігти ухваленню цих поправок. В результаті німецький уряд досяг компромісного рішення, згідно з яким нові правила будуть поширюватися і на Північний потік-2, проте Німеччина отримує право робити винятки з них після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

У МЗС України заявили, що такі поправки до газової директиви відповідають вимогам України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X