Спостерігайте за Німеччиною. Як вплине на Україну торгова війна США і Китаю — оцінка головного економіста ЄБРР
Торгова війна між Китаєм і США не вигідна нікому в світі, сказав головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв в інтерв'ю журналу НВ.
Головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку зазначив, що безпосередньо Україна не є великим торговим партнером Китаю або США, але таким великим партнером є Німеччина.
«Якщо китайська економіка сповільниться, то і німецька економіка сповільниться. Ми вже спостерігали уповільнення зростання німецької економіки в минулому році і в цьому році. І те, як себе почуває німецька економіка, безумовно, впливає на всі центрально-європейські і східно-європейські країни, включно з Україною. У цьому сенсі торгова війна між Китаєм і США не вигідна нікому в світі», — сказав Гурієв.
Він додав, що, з іншого боку, економісти в усьому світі сходяться на тому, що ризик рецесії є, але поки глобальна економіка продовжує рости досить здоровими темпами — 3−3,5%.
- Санкції проти РФ дуже важливі. Вони мають в тому числі попереджувальне значення - головний економіст ЄБРР Гурієв
- Прогрес у боротьбі з бідністю в світі величезний — головний економіст ЄБРР Гурієв
- Прямі іноземні інвестиції в Росію практично відсутні, а відтік капіталу зростає — головний економіст ЄБРР
Нагадаємо, 10 травня, в розпал переговорів про укладення торговельної угоди між США і Китаєм, Вашингтон підвищив з 10% до 25% мита на товари китайського імпорту вартістю $200 млрд на рік. Рішення торкнулося більше ніж 5,7 тис. різних категорій товарів з Китаю — від варених овочів до різдвяних вогнів і стільчиків для немовлят. Президент США Дональд Трамп пояснив такий крок тим, що китайська сторона відмовилася від зобов’язань, взятих на себе в протягом декількох місяців переговорів. Глава Білого дому пригрозив, що Вашингтон продовжить підготовку до введення 25%-х тарифів на товари китайського імпорту вартістю ще $325 млрд.
Китай з 1 червня ввів підвищені мита на ввезення американських товарів на суму $60 млрд.