Санкції проти РФ дуже важливі. Вони мають в тому числі попереджувальне значення - головний економіст ЄБРР Гурієв

14 травня 2019, 09:49

Санкції проти Росії є дуже важливими, новий раунд може привести до серйозних наслідків, сказав головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв в інтерв'ю The Bell.

"Це дуже важливі санкції. Повір мені, багато хто з тих людей, які бояться санкцій, переживають на цю тему і платять великі гроші своїм консультантам, щоб уникнути попадання під них. І ось пам'ятаєш, в Росії була дискусія про Новоросію, про те, що історично не тільки Крим, а й інші частини України повинні бути частиною Росії, а потім ця дискусія кудись поділася. Якщо ти подивишся на час прийняття санкцій, ці речі відбувалися одночасно. Тому санкції мають в тому числі значення попереджувальне" , - зазначив він.

Відео дня

На думку Гурієва, найбільша неприємність полягає в тому, що Росія "відрізана в тому числі і від технологій видобутку нафти".

Він підкреслив, що люди, які потрапляють під санкції, "стають токсичними, і їхні західні партнери більше не можуть з ними робити бізнес".

"Тим не менше в середньому відтік капіталу з Росії більший, ніж притік, і ця різниця величезна - ми говоримо про десятки мільярдів доларів в рік, цілі відсотки ВВП, які могли бути інвестовані в Росії, а інвестуються за кордоном", - сказав він.

За словами Гурієва, всі, хто можуть вивезти гроші з Росії на Захід, роблять це, тому що там ці кошти знаходяться в більшій безпеці навіть з урахуванням всіх санкцій.

Економіст додав, що ставлення західного бізнесу до російського погіршилося: "Безумовно, російські гроші набагато більш токсичні зараз, і це відчувається. І в тому числі в Лондоні є дуже багато інвестиційних банкірів, юристів, консультантів - в тому числі з піару, які зараз дуже бояться мати справу з російськими клієнтами. Вони вважають, що російські клієнти - це потенційний ризик з точки зору репутації".

Нагадаємо, з 2014 року США і країни ЄС ввели відносно Росії кілька пакетів санкцій у зв'язку з окупацією Криму, конфліктом на Донбасі, втручанням в президентські вибори в Америці в 2016 році. Санкції неодноразово продовжувалися і розширювалися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X