Росія оскаржила рішення Гаазького суду за позовами українських компаній через захоплення активів в Криму

4 червня 2019, 16:36

27 травня Росія подала до Верховного Суду Швейцарії заяви про скасування арбітражних рішень, винесених за позовами компаній Укрнафта, Стабіл і інших, повідомила прес-служба Мін'юсту РФ.

31 травня суд підтвердив отримання заяв.

"У заявах про скасування Росія привела розгорнуті аргументи, які підтверджують неправомірність винесених арбітражними трибуналами рішень. По-перше, арбітри винесли рішення на користь позивачів, не встановивши, що півострів Крим є суверенною територією Росії. Тим не менше, суд ухвалив, що Росія несе відповідальність відповідно до норм двосторонньої угоди між Росією і Україною [про заохочення і взаємний захист інвестицій]. По-друге, інвестиції позивачів були придбані незаконним способом, в тому числі через корпоративні захоплення і незаконну приватизацію. Арбітражне рішення, що захищає такого інвестора, не може бути визнано і приведено у виконання в країнах з розвиненою системою права", - заявили в Мін'юсті РФ.

Відео дня

Нагадаємо, 12 квітня суд у Гаазі ухвалив рішення стягнути з РФ на користь Укрнафти $44,4 млн компенсації за експропріацію майна в Криму. Йдеться про адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій компанії. У Мін'юсті РФ заявили, що "не визнають законність винесеного рішення".

Показати ще новини
Радіо NV
X