Арбітраж зобов'язав Росію заплатити Укрнафті $44,4 млн компенсації за експропріацію майна в Криму

16 квітня 2019, 14:30

12 квітня арбітражний суд прийняв рішення стягнути з РФ на користь Укрнафти $44,4 млн компенсації за експропріацію майна в Криму, повідомила прес-служба компанії.

В Укрнафті нагадали, що в квітні 2014 року, незабаром після анексії Криму Росією, незаконні збройні формування держави-агресора захопили адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій компанії.

Відео дня

"Усі спроби ПАТ Укрнафта повернути контроль над захопленими адміністративними приміщеннями і АЗС (включно з продуктовими крамницями, обладнанням і відповідними дозволами і ліцензіями) через звернення до запроваджених державою-агресором "правоохоронних органів" виявились марними. У жовтні 2014 року ПАТ Укрнафта, керуючись положеннями ч. 1 ст. 9 Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій, повідомило державу-агресора – Російську Федерацію – про порушення прав ПАТ Укрнафта", - розповіли в компанії.

Росія це повідомлення проігнорувала. У зв'язку з цим 3 червня 2015 року Укрнафта передала спір на розгляд в арбітражний суд ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ).

Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір щодо угоди про захист інвестицій. РФ це рішення оскаржила у Верховному Суді Швейцарії, але він 16 жовтня 2018 року відхилив позов Російської Федерації.

"12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ Укрнафта $44,455 млн компенсації за експропріацію інвестицій ПАТ Укрнафта на території АР Крим, а також понад $3,5 млн арбітражних витрат. На суму компенсації згідно з рішенням арбітражного суду, нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. Станом на квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад $5,5 млн", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 27 лютого суд при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі постановив, що Росія повинна компенсувати НАК Нафтогаз України втрачені в результаті анексії Криму активи. Компанія оцінює втрати в результаті анексії приблизно в $5 млрд. Остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання. У НАК сподіваються, що рішення щодо суми компенсації суд винесе на початку 2020 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X