Зеленський подає сигнали, що економічна політика буде виваженою — Милованов

29 травня 2019, 12:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кризи в Україні немає, але доведеться переплатити за зовнішні запозичення

Економічна ситуація в Україні поки що розвивається за оптимістичним сценарієм. Про це в ефірі Радіо НВ заявив Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки, заступник голови Ради НБУ.

Відео дня

"Мені здається, що президент Зеленський через певні призначення, риторику подає сигнали, що економічна політика буде виваженою. В цьому плані, я думаю, у нас максимально оптимістичний сценарій", - зазначив він.

Милованов підкреслив, що якщо б не було завчасного розпуску парламенту та відставки уряду, Україна могла б залишатися в діючій програмі МВФ і отримувати транши.

"Ніякої супер-великої кризи немає, але Україні доведеться йти на ринок запозичень за більш високими відсотковими ставками. Це означає кілька сотень мільйонів гривень зайвих втрат, які заплатять наші платники податків. Так відбувається вже не вперше", - заявив Милованов.

"Коли ми призупиняємо виконання умов МВФ, ми знаємо, що за це є ціна. Ціна за це – підвищення відсотку фінансування тих боргів, які були раніше. Цей відсоток може бути досить суттєвим: 8-10%, якщо позичаємо на приватному ринку, від 1% до 4%, якщо беремо у Світового банку чи Євросоюзу", - пояснив експерт.

Як повідомлялося, 28 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч із місією МВФ.

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявляв, що нова влада буде активно співпрацювати з МВФ відносно підготовки нової програми спільних дій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X