Запуск Північного потоку-2 зробить російський газ дорожчим для європейців - Коболєв

14 травня 2019, 11:13

Після запуску Північного потоку-2 більшості європейських країн, які імпортують газ з РФ, доведеться витратити сотні мільйонів євро для підключення до нової інфраструктури Газпрому.

Про це написав у Facebook глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

"Якщо Північний потік-2 запустять, він замінить собою традиційні маршрути не лише в Україні, а й в країнах ЄС. Це означає, що більшості європейських країн, які користуються російським газом, доведеться вкладати сотні мільйонів євро у нові газопроводи, щоб під’єднатися до нової інфраструктури Газпрому. Газотранспортні компанії неминуче перекладуть ці вимушені додаткові витрати на європейських споживачів. Тобто запуск Північного потоку-2 зробить російський газ дорожчим для європейців", - зазначив він.

Відео дня

Коментуючи новий законопроект про санкції проти осіб, задіяних в будівництві газопроводу, Коболєв наголосив, що документ "повністю відповідає духу євроатлантичного співробітництва між США та Європою".

"На відміну від інших схожих документів, цей законопроект містить не заклик, а вимогу запровадити санкції щодо осіб, задіяних у певних видах робіт та послуг, які є критичними для завершення Північного потоку-2. Зокрема, йдеться про послуги з глибоководного прокладання труб. Цієї технології Газпром не має і замовляє такі роботи у підрядників", - пояснив глава Нафтогазу.

На його думку, "ці санкції підуть також на користь Газпрому, якому не потрібно буде витрачати кошти на будівництво непотрібної інфраструктури за межами Росії".

"Компанія матиме можливість не фінансувати геополітичні проекти Кремля, а сфокусуватися на модернізації російської ГТС, на якій останнім часом почастішали аварії. Знаю, що ці випадки викликають неабияке занепокоєння у європейських контрагентів Газпрому", - написав він.

Коболєв сподівається, що законопроект буде прийнято.

Нагадаємо, його підготували сенатор від Республіканської партії Тед Круз і сенатор від Демократичної партії Джин Шахін. Згідно з проектом закону, під санкції можуть, зокрема, потрапити компанії, які займаються прокладенням глибоководних трубопроводів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X