26 декабря 2017, 19:30

1Київенерго вирішили розділити на дві компанії

Акціонери компанії 22 грудня прийняли рішення про виділення зі складу Київенерго оператора систем розподілу ДТЕК Київські електромережі.

Видео дня

Згідно з повідомленням, створена компанія займатиметься розподілом електроенергії та експлуатації електромереж. При цьому, Київенерго здійснюватиме постачання електроенергії.

Очікується, що державну реєстрацію компанії закінчать у лютому 2018 року.

У прес-службі додали, що всі поточні акціонери стануть власниками акцій двох компаній.

2США відтрермінували дію режиму безмитного ввезення українських товарів

Адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення, яким призупинила дію режиму безмитного ввезення товарів з України на 120 днів.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відзначають, що таке рішення стало результатом позитивних дій українського уряду в напрямку виправлення ситуації з непрозорою системою виплати роялті правовласникам.

Непрозора діяльність організацій колективного управління майновими правами у сфері авторського і суміжних прав є однією з найбільших претензій США до України.

У 2015 році Україні дозволили безмитне ввезення близько 5 тис. товарів у США на період з 29 липня 2015 до 31 грудня 2017 року в рамках відновлення програми Генеральної системи преференцій ( ГСП), що стосується найбільш поширених товарів у виробництві.

3Польського фахівця призначили керівником Укртрансгазу

Павло Юзеф Станчак 23 грудня офіційно став главою компанії-оператора української газотранспортної системи - Укртрансгазу.

Наприкінці серпня його призначили президентом компанії, уклавши контракт на рік. Пізніше виявилося, що Служба безпеки України (СБУ) гальмує призначення Станчака на посаду глави Укртрансгазу.

СБУ не давала остаточної відповіді щодо допуску Станчака, який не є громадянином України, до керівництва Укртрансгазом, оскільки керівники компанії мають доступ до матеріалів, які стосуються безпеки України.

Очікується, що новий глава повинен розпочати роботу після врегулювання формальностей.

4МВФ назвав основні ризики в держбюджеті України

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман назвав невиправдано швидке зростання видатків, що перевищує зростання економіки, та істотне уповільнення деяких реформ головними ризиками українського держбюджету 2018 року.

poster
Дайджест главных новостей
Бесплатная email-рассылка только лучших материалов от редакторов NV
Рассылка отправляется с понедельника по пятницу

Він відзначив, що чотирирічна програма України та МВФ робить наголос на питаннях податково-бюджетного і фінансового секторів, а також на структурних реформах для подолання корупції та поліпшення бізнес-клімату.

За словами Люнгмана, основними цілями податково-бюджетної політики України мають стати скорочення боргу, контроль поточних видатків та впровадження реформ для поліпшення податкової системи і якості державних послуг.

5

Такими були головні ділові новини вівторка.
Показать ещё новости
Радіо NV
X