Київенерго розділили на дві компанії
22 грудня акціонери Київенерго вирішили виділити зі складу компанії оператора систем розподілу - ДТЕК Київські електромережі
Про це повідомили в прес-службі компанії, передає агентство Інтерфакс-Україна.
На момент зборів акціонерів найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго були підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy B.V. - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.
"Створена компанія буде здійснювати діяльність з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. У зв'язку з цим Київенерго передає на баланс ПАТ ДТЕК Київські електромережі права, зобов'язання та майно для реалізації дистрибуційного бізнесу. Очікується, що державна реєстрація нової компанії буде завершена в лютому 2018 року", - йдеться в повідомленні.
При цьому Київенерго збереже за собою діяльність з постачання електроенергії.
У зв'язку з реорганізацією акціонери вирішили конвертувати 108,4 млн акцій Київенерго номінальною вартістю 0,25 грн кожна в таку ж кількість акцій Київенерго номінальною вартістю 0,05 грн кожна і ДТЕК Київські електромережі номінальною вартістю 0,2 грн кожна.
"Таким чином, всі поточні акціонери стануть власниками акцій Київенерго і ДТЕК Київські електромережі", - уточнюють у прес-службі.
Нагадаємо, що в середині листопада акціонери компанії Київенерго вирішили провести реорганізацію бізнесу шляхом розділення компанії за видами діяльності.
Так, буде створено дві нові компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж, інша - постачанням електроенергії. Таке рішення акціонери пояснювали вимогами закону Про ринок електроенергії.
Київенерго експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.
Нагадаємо, що закон Про ринок електричної енергії набув чинності 11 червня.
Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що складається з низки сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Для реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.
Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.