США призупинили дію режиму безмитного ввезення товарів з України

26 грудня 2017, 12:50

У США вирішили призупинити дію режиму безмитного ввезення товарів з України на 120 днів

Рішення схвалила Адміністрація президента США Дональда Трампа, передає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

У міністерстві також відзначили, що відстрочка є результатом позитивних дій уряду України у напрямку виправлення ситуації з непрозорою системою виплати роялті правовласникам.

Відео дня

Крім того, у МЕРТ додали, що однією з основних претензій США до України у рамках Спеціальної доповіді 301 є непрозора діяльність організацій колективного управління майновими правами у сфері авторського і суміжних прав.

Раніше повідомлялося, що у США планували призупинити дію безмитного режиму за програмою Генеральної системи преференцій (ГСП) США.

Нагадаємо, у 2015 році Україна отримала дозвіл на безмитне ввезення близько 5 тис. товарів у США на період з 29 липня 2015 до 31 грудня 2017 року рамках відновлення програми ГСП.

Програма ГСП стосується найбільш поширених у виробництві товарів: великої кількості типів продукції хімічної промисловості, мінералів і будівельного каменю, ювелірних виробів, багатьох типів килимів, а також певних видів продукції сільського господарства і рибальства.

Крім того, у липні 2017 року США дозволили завозити українські труби без сплати антидемпінгового мита.

Показати ще новини
Радіо НВ
X