В Україні встановили жорсткі обмеження для дронів і безпілотників

12 червня 2018, 08:22

Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг.

Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Згідно з документом, польоти таких суден можуть здійснюватися без отримання дозволів та інформування різних відомчих органів.

Відео дня

Однак тепер встановлено низку умов:

Зокрема, польоти мають виконуватися лише вдень.

Забороняється літати над об'єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, УДО, іншими військовими і правоохоронними органами.

Безпілотники не можуть літати над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, складами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин тощо.

Центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, залізнічну колію державного і регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями і СІЗО.

В порядку також вказується без уточнення про заборону польотів над "іншими важливими державними і потенційно небезпечними об'єктами".

Над перерахованими об'єктами можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації тощо.

Крім того, заборона на польоти стосується місць аварій і катастроф, зон поліцейських, АТО, спеціальних операцій і зон, "визначених для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона".

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/год), висоту (50 м), відстань від пілота (не більше 500 м) і відстань до сторонніх осіб: не ближче ніж 30 метрів, для осіб до 12 років - не ближче ніж 50 метрів, для груп понад 12 осіб - не ближче ніж 150 метрів.

Політ безпілотників може припинятися на вимогу представників правоохоронних органів або військових формувань, якщо вони вважають, що судно "загрожує інтересам національної безпеки або безпеки інших людей".

Показати ще новини
Радіо NV
X