В Україні створили цифрову пошту B2B

25 січня 2019, 10:00
Новини компаній
Єдина універсальна платформа для обміну е-документами (Фото:shutterstock)

Єдина універсальна платформа для обміну е-документами (Фото:shutterstock)

Національна IT-компанія створила першого “цифрового листоношу” в Україні для обміну е-документами між підприємствами.

У будь-якій компанії рано чи пізно виникає потреба автоматизації процесів. Вміння рухатися в ногу з часом, підлаштовуватися під тренди, використовувати новітні технології допомагають своєчасно удосконалювати бізнес-моделі. Саме тому українські компанії переходять на електронний документообмін, надсилаючи не лише звітність та податкові накладні до державних установ, але й електронні документи клієнтам та партнерам. Проте є й ті, хто досі друкують кожен документ, підписують, ставлять печатки та надсилають мінімум у двох екземплярах поштою або кур’єром. А потім, звісно, зберігають всі папери у величезних архівах.

Відео дня

Цю проблему покликана вирішити нова розробка в галузі роботи з е-документами від національної компанії Linkos Group: платформа ПТАХ. Вона дозволить запровадити електронний документообмін між будь-якими компаніями України, незалежно від масштабів, потреб та обраного програмного забезпечення. Платформа є безкоштовною і надає можливість швидко надсилати юридично значущі документи безпосередньо до програм та облікових систем партнерів. Про це повідомила СЕО компанії-розробника Linkos Group Олеся Білоусова в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

“Ми вирішили створити не тільки новий сервіс е-документообміну (ЕДО-ред.), а, насамперед, стандарт обміну електронними документами. Він є необхідним для сумісності всіх існуючих сервісів. ПТАХ - це свого роду перший цифровий листоноша, якому вдалося зв’язати між собою не людей, а бізнеси і безліч облікових систем підприємств, які раніше не здатні були відкрито взаємодіяти один з одним”, -  розповіла журналістам СЕО Linkos Group.

Linkos Group
Фото: Linkos Group

Практика передових компаній доводить, що нестандартний підхід до бізнесу, власні тренди народжуються не тільки тому, що під одним дахом збираються сотні професіоналів, а тому, що компанія відмовляється від традиційної організації роботи - паперової тяганини, безкінечних погоджень та, зрештою, бюрократії.

За словами Олесі Білоусової, ПТАХ уніфікує будь-яку первинну документацію та доставляє її у зашифрованому вигляді. При цьому платформа є відкритою для всіх користувачів та розробників, тобто дає змогу підключитися до будь-якого софту. Для цього компаніям не потрібно нічого встановлювати додатково чи змінювати.

“Попри існування таких сервісів, багато українських підприємств досі оплачують роботу штату співробітників, які в режимі конвеєра облизують марки та пакують в конверти тисячі паперових актів, накладних та рахунків для надсилання контрагентам”, - наголосила Олеся Білоусова.

ПТАХ - це свого роду перший цифровий листоноша

Всі акти, накладні, рахунки та договори, на пересилку яких зазвичай витрачається від декількох днів до тижня, ПТАХ передає миттєво. Тому завдяки платформі можна швидко погоджувати будь-які документи, оптимізувати роботу бухгалтерів та економити власний час компанії.

“Уявіть: вам необхідно надіслати рахунки та акти 500 контрагентам. Кожному зателефонувати, попросити прошепотіти електронну адресу уповноваженої особи, зафіксувати без помилки. З ПТАХ ви вирішуєте проблему з гарантованою доставкою в один клік: платформа не пересилає документи на електронну пошту, адже це незручно. Система автоматично інтегрує надіслані дані в облікові системи компаній. Вона ж самостійно ідентифікує кожного контрагента за кодом ЄДРПОУ, “оцифровує” і доставляє ваші документи в зашифрованому завдяки КЕП (кваліфікований електронний підпис - ред.) вигляді безпосередньо в облікову бухгалтерську систему чи програмний продукт підприємства”, - резюмує Олеся Білоусова. 

Сам перехід на електронний документообмін за допомогою універсальної платформи не потребує додаткових регулярних оплат, сервісу і постійної взаємодії з техпідтримкою розробника. За даними компанії Linkos Group, до платформи ПТАХ приєдналося вже близько 600 тисяч підприємств. 

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X