В Україні презентували «паспорт в смартфоні»

22 квітня 2020, 15:43

Документи в додатку Дія мають ту ж юридичну силу, що і паперові паспорти.

У середу, 22 квітня, в Україні презентували цифровий паспорт в додатку Дія. В онлайн-презентації взяли участь президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Відео дня

"Ми одні з перших, хто реалізував цифрові паспорти і точно перші, хто надав їм ті ж права, які є у пластикових і паперових документів", - заявив президент Зеленський.

Також він додав, що після завершення карантину більш ніж 19,5 млн громадян України, у яких є ID-карта або біометричний закордонний паспорт зможуть користуватися документами в додатку Дія.

Як уточнив міністр трансформації Федоров, з 22 квітня, в додатку з’явиться доступ до ID-картки або біометричного закордонного паспорта.

Відзначається, що в Україні близько 16 млн власників біометричних закордонних паспортів, і більш 4,3 млн власників біометричних ID-карт.

Нагадаємо, що спочатку Міністерство цифрової трансформації обіцяло запустити цифрові паспорти до кінця лютого поточного року, проте бета-тестування документів в додатку Дія стартувало 7 квітня. До цього Мінціфри шукало волонтерів-тестувальників серед українців, у яких є і ID-карта, і біометричний закордонний паспорт.

Згідно з рішенням уряду від 15 квітня, паспорта в смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X