Кабмін прирівняв цифрові паспорти в додатку Дія до традиційних

15 квітня 2020, 18:15

На засіданні в середу, 15 квітня, уряд прийняв постанову про електронні паспорти в додатку Дія.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову згідно з якою паспорта в смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів, повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

Відео дня

У міністерстві підкреслили, що електронний паспорт в додатку Дія на цей час тестують 17 тис. осіб.

«Паспорт в смартфоні дозволить не носити з собою ID-карту та виписку з неї. Якщо у вас немає ID-карти, ми оцифрували біометричний закордонний паспорт, який так само підтверджує вашу особистість. Він надає такі ж права і можливості, як і паперовий, діючий всередині країни «, — додали у відомстві.

Також в Мінціфри додали, що кількість українців з біометричними закордонними паспортами значно перевищує кількість власників ID-карток.

У повідомленні наголошується, що під час карантину паспорт в додатку Дія можна буде використовувати як посвідчення особи, «якщо зупинить поліція».

Також електронний паспорт можна буде пред’являти на пошті, при отриманні посилок, листів і при купівлі алкоголю або тютюну для підтвердження повноліття.

Нагадаємо, що бета-тест паспортів в додатку Дія стартував 7 квітня. До цього Мінціфри шукало волонтерів-тестувальників серед українців, у яких є і ID-карта, і біометричний закордонний паспорт.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X