У Дніпрі побудують тестовий майданчик Hyperloop – Омелян

22 лютого 2018, 15:49

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив про створення в Дніпрі Центру транспортних інновацій та тестового майданчика для реалізації проекту Hyperloop в Україні.

Про це міністр інфраструктури в ході прес-брифінгу в Києві в четвер, 22 лютого, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми раді, що приєднуємося до проекту на цьому рівні", - сказав Омелян, незважаючи на те, що ще немає остаточної моделі, як буде функціонувати Hyperloop One в усьому світі.

Відео дня

Для реалізації проекту в Україні створюється Центр транспортних інновацій HypeUA, який повинен створити першу тестову площадку в Дніпрі.

Партнерами Мінінфраструктури виступили Національна академія наук України (НАНУ), Укроборонпром, Octagonal Corporation, Південмаш, Каховський завод електрозварювального устаткування, Інтерпайп Україна, Unit.City, Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій.

Мінінфраструктури до кінця 2018 року розраховує отримати наукову оцінку проекту, а в 2019 році має намір запустити тестовий майданчик, тобто перейти до другого етапу реалізації проекту. Після тестової стадії міністерство має намір почати будівництво.

"В рамках проекту ми розглянемо можливість будівництва тестової труби на базі аерокосмічного кластеру в Дніпрі, навколо якої ми створимо інноваційне середовище для розвитку транспортних стартапів", - наголосив Омелян.

При цьому міністр уточнив, що розраховує на приватні інвестиції. Як уточнив глава Укроборонпрому, за попередніми підрахунками, будівництво інфраструктури без рухомого складу обійдеться більш ніж в $3 млрд.

"Цей проект однозначно має сенс в Україні. Упевнений, ми знайдемо інвесторів, готових вкласти кошти в цей проект", - сказав Омелян, помітивши, що за попередніми підрахунками, спорудження такого транспорту обійдеться в кілька разів дешевше високошвидкісних залізничних сполучень.

За словами Омеляна, розглядається варіант як пасажирських, так і контейнерних перевезень.

Відзначимо, що напередодні на сайті міністерства з'явився анонс "Hyperloop в Україні" без уточнення подробиць, а сам Омелян на своїй сторінці в Facebook написав: "Really. Inception" (пров. - "Справді. Початок").

Тим часом Україна не значиться серед країн, які розглядалися для цього проекту. Найближчою країною, яка могла б бути в ньому учасником, є Польща.

Hyperloop - проект вакуумного поїзда, запропонований в 2012-2013 роках американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. В даний час проект не реалізований. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT.

Крім того, днями стало відомо, що в Індії мають намір побудувати Hyperloop між двома містами в штаті Махараштра і підписало історичну угоду з Virgin Hyperloop One. Розроблений маршрут зв'яже центральну Пуну, міжнародний аеропорт Наві Мумбаї і Мумбаї.

Показати ще новини
Радіо НВ
X