Лукашенко легалізував майнінг криптовалют

22 грудня 2017, 19:47
Білорусь схвалила впровадження умов для розвитку ІТ-ринку у себе в країні, бізнесів на основі технології блокчейн, а також легалізувала Майнінг криптовалюта

Ці положення містяться в декреті Про цифрову економіку, який підписав президент країни Олександр Лукашенко.

Про це повідомляє білоруське видання Tut.by.

Зокрема, документом створюються умови для впровадження в економіку Білорусі технології блокчейн, задані рамкові умови для використання токенів, криптовалют.

Відео дня

Встановлено, що діяльність по Майнінг, придбання, відчуження токенов, яка здійснюється фізичними особами, які не є підприємницькою діяльністю.

Також надаються податкові пільги щодо операцій з криптовалютами.

Декрет також передбачає комплекс заходів, спрямованих на залучення в Білорусь висококласних фахівців у сфері високих технологій.

Термін дії спеціального правового режиму Парку високих технологій (ПВТ) продовжується до 1 січня 2049 року.

"Президент Білорусі підтримав всі ідеї та ініціативи ІТ-спільноти. Декрет ще до підписання в пресі іноді називали революційним. По суті він таким і є. У Білорусі дійсно створюються одні з кращих в світі умов для розвитку ІТ, хай-тека в цілому, бізнесів на основі технології блокчейн і багато чого іншого. Говорити про декрет багато немає сенсу - його норми говорять самі за себе ", - прокоментував документ голова адміністрації ПВТ Всеволод Янчевський.

Завдяки цьому рішенню Білорусь стала "першою в світі країною, яка впровадила в правове поле смарт-контракт", пише видання. За даними юристів, цей механізм допоможе вирішити одну з фундаментальну проблему людства - невиконання того, про що домовилися на папері, так як функції автоматичного виконання умов договору буде брати на себе комп'ютерна програма.

Зазначимо, що в Україні статус криптовалют зараз законодавчо не врегульовано. Раніше деякі народні депутати запропонували Верховній Раді легалізувати обіг біткоінів (bitcoin) та інших криптовалют в Україні, зареєструвавши законопроекти №7183 і №7183-1.

Однак регулятор - Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані. Комісія звертає увагу на неприпустимість використання терміну "криптовалюта", оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою". НКЦПФР наполягає на доопрацюванні поточної редакції законопроектів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X