Регулятор відмовився підтримати законопроекти про легалізацію криптовалют в Україні

2 листопада 2017, 15:38
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) не може підтримати в поточній редакції законопроекти Про обіг криптовалют в Україні №7183 і Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні №7183-1

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Нацкомісія наполягає на їх доопрацювання і звертає увагу авторів законопроектів, що використання терміну "криптовалюта" в законодавстві є невиправданим, оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою".

Відео дня

У зв'язку з цим, вважає НКЦПФР, більш доцільним є вживання терміна "криптоодиниця".

Також регулятор відзначає, що правовий статус криптовалют у розвинених країнах відрізняється, і зазвичай розглядається як фінансовий інструмент, інвестиційний актив, рідше товар.

"Саме таке визначення ми бачимо найбільш прийнятним", - стверджує Нацкомісія.

Регулятор також вважає недоцільним передбачене законопроектами жорстке регулювання обігу криптовалют.

Це пояснюється тим, що на даному етапі (глобальної невизначеності в питанні регулювання ринку криптовалют) регулювання має відбуватися на основі принципів і полягати у введенні загальної правової "легалізації" фінансовим регулятором конкретної криптоодиниці, виходячи з характеру і кількості сторін операцій, системи її обліку і тому подібного.

Нагадаємо, що Народні депутати України запропонували Верховній Раді легалізувати оборот біткоіну (bitcoin) та інших криптовалют в Україні, запропонувавши проект закону Про обіг криптовалют в Україні №7183.

Через кілька днів голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка зареєстрував альтернативний законопроект Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні №7183-1.

При цьому, раніше заступник голови НБУ Олег Чурій заявляв, що регулятор не може визнати криптовалюти валютою і попередив про ризики шахрайства.

У той же час, НБУ почав діалог з Мінфіном, ДФС, Державною службою фінансового моніторингу, НКЦПФР, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, для вироблення спільної позиції щодо правового статусу криптовалют і їхнього регулювання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X