США передали управління інтернетом у приватні руки

3 жовтня 2016, 17:14
Американський уряд не продовжив контракт з всесвітнім інтернет-адміністратором

Інтернет-корпорація з присвоєння номерів і номерів ICANN і Національне управління інформації та зв’язку (NTIA) Мінторговлі США оголосили про припинення співпраці з 1 жовтня 2016 року. Саме тоді закінчився контракт між згаданими організаціями, що формальне означає – уряд США більше не зможе безпосередньо впливати на управління доменними іменами та IP-адресами.

Відео дня

За словами голови правління ICANN Стівена Крокера, такий перехід планувався останні 18 років, він дозволить в питаннях управління інтернетом застосовувати принцип мультистейкхолдерізму. Це означає багатостороннє управління всесвітньої мережею з залученням всіх зацікавлених сторін: бізнесменів, вчених, технічних експертів, представників громадянського суспільства, уряду.

"На нас ці зміни ніяк не позначяться, тому що українські стейкхолдери майже не брали участі в усіх цих процесах", - підкреслила директор міжнародної неурядової організації Європейська Медіа Платформа Оксана Приходько. За її словами, в Україні на державному рівні відбувається цілковите ігнорування концепції мультистейкхолдерізму. Вона нагадала, що передачі управління інтернетом від США в міжнародну організацію довго добивалася Російська Федерація (РФ). Так, в 2012 році РФ і Україна підтримали передачу контролю над інтернетом Міжнародному союзу електрозв’язку (МСЕ), підписавши відповідний регламент. "На щастя, більшість країн виступила проти, а то мали б зараз ситуацію з інтернетом, як з Радою Безпеки в ООН, де Росія не тільки має право вето, а взагалі головую зараз", - зазначила Приходько.

Початково передача контролю над інтернетом мала відбутися в 2014 році. Однак потім строк посунувся на 2015, а потім – ще на рік. Підставою для таких рішень стало те, що інтернет-спільнота не встигала підготовити консолідоване рішення, яке би влаштовувало американський уряд.

Врешті ICANN запропонувала, що вона сама буде відповідати за управління доменним простором, а за IP-адреси – нова корпорація, яку ще має створити ICANN. Ще один напрямок, технічний – розробка протоколів і стандартів, які застосовуються для забезпечення якісної та надійної роботи інтернету. За нього відповідатиме професійна технічна спільнота Internet Engineering Task Force.

Показати ще новини
Радіо НВ
X