Продавали консолі і «хмару». Microsoft відзвітував про зростання прибутку на 30%

28 жовтня 2020, 12:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Microsoft відзвітував про зростання фінансових показників в усіх трьох основних сегментах бізнесу завдяки пандемії і переходу на роботу з дому.

За підсумками першого кварталу 2020-2021 фінансового року чистий прибуток компанії Microsoft зріс на 30%, склавши $13,893 млрд. Про це йдеться у звіті компанії.

Прибуток на акцію склав $ 1,82 проти $ 1,38 за аналогічний період минулого фінроку.

Відео дня

Виручка компанії виросла на 12% і склала $37,2 млрд проти $33 млрд роком раніше. Операційний прибуток Microsoft склала $15,9 млрд і збільшився на 25%.

Результати компанії перевищили очікування аналітиків, при цьому зростання було відзначено в усіх трьох основних сегментах бізнесу завдяки попиту на «хмарні» послуги та відеоігри в період пандемії COVID-19.

«Попит на наші хмарні пропозиції послужив хорошим початком фінансового року, оскільки дохід від комерційної хмари склав $15,2 млрд, що на 31% більше, ніж минулого року», - зазначила виконавчий віцепрезидент і головна фінансовий директор Microsoft Емі Худ.

Зокрема, виручка підрозділу Intelligent Cloud в яке входить хмарний сервіс Azure і бізнес з випуску програмного забезпечення для серверів, зросла на 20% за підсумками першого кварталу, склавши $13 млрд.

Підрозділ Productivity and Business Processes, яке, зокрема, розробляє пакет додатків Office, збільшило виручку на 11% - до $12,3 млрд. Бізнес More Personal Computing (операційна система Windows, ігрові приставки Xbox і пристрої Surface), наростив виручку на 6% до $11,8 млрд. При цьому, доходи від продажу консолей підскочили на 30%, доходи від продажу Surface підскочили на 37%.

За минулий фінквартал Microsoft повернула акціонерам $9,5 млрд у вигляді дивідендних виплат і викупу своїх акцій. Це на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року Microsoft заявила про плани купити видавця популярних ігор Fallout, DOOM, Quake і The Elder Scrolls за $7,5 млрд. Операцію називають найбільшою в індустрії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X